pas op: er zijn ook topo (routeerbare kaarten, topo benelux) en CN routeerbaar.
openstreetmap is een database. de kaarten zijn afgeleide is maar net welke data de render in de kaart stopt.
Zo ook Lambertus, die dan ook nog eens een vertaalslag maakt naar (beperkte) garmincode, en elke garmin gps daar ook nog anders mee om gaat.
In een land waar een osm mapper actief is, is het maar net wat voor osm key value hij aan een weg hangt.
Bij ons zijn de wegen van dorp naar dorp overal verhard asfalt highway=unclassified en ook highway=secondary
Een onverharde gravel grond zand zetten we gauw op highway=track, die wordt niet gauw meegenomen door routeringstyles om met de gewone auto te berijden, Garmin alles samengevoegd onverhard
Maar neem nu een land als Bolivia, waarvan weg dorp naar dorp/gehucht bestaat uit grond, waar wij in Nederland
track van zouden maken, in Bolivia maakt men daar unclassified/secondary omdat het een voorname doorgaande weg is, hopelijk zet men daar surface=ground/ unpaved
Maar dan nog, dat ondervond de nederlandse perscombinatie in de dakar 2015 de tweede Uyuni dag, dachten over goed begaanbare wegen te rijden en een kortere route te nemen na chili , het had de dag daarvoor behoorlijk geregend, zodat het water uit de bergen naar beneden komt en tijdelijke rivieren vormt
intermittent ford (doorwadingingen), gebieden overstroomt en laten ze zich daar net vast rijden. En dan reden ze nog niet met een: Daar moet je niet gaan rijden met asfalt (lage) auto, dat weet elke Boliviaan, local, waar het wel en niet kan. Ze kunnen hun huis soms alleen door de rivierbedding bereiken, of hun bouwland door zulke intermittent beddingen zelfs met vrachtwagen om de producten af te voeren.
En in Nederland en omgeving staat veel ingetekend, die gebieden nog niet, het proces is later op gang gekomen.
Welke wegen neem je mee in de
openstreetmapkaart voor garmin auto,
Hoe zijn die wegen in spain ingetekend en vertaald naar Garmin, daar krijg je verschillen van.
En dan weer welk garmin gps gebruik je routeringsinstellingen, er zijn zo veel variabelen.
Je kan de missende osm wegen zelf inteken!!!!!!!!!!! Je mag ze natekenen van BING in OSM, mis je een stukje dan duurt het even voordat de nieuwe kaarten weer gemaakt zijn en jij ze kunt gebruiken. Vandaag is het de kaart met data Map version: 21-06-2015, zit dus gauw een paar weken tussen.
Is er een nieuwe weg open, dan vaak al ingetekend als construction staat hij binnen een paar weken op de kaart als bruikbaar, dat is wel de kracht van Openstreetmap.