Als de routeapp een navigatie plant van A naar B. Zoals omschreven, A en B ingevuld en kijken wat er uit komt. De kortere route kiezen.
En je rijdt zelf fout, HP horse piste, OP off piste, off track, roadbook term, dan gaat op een gegeven moment de app herberekenen.
Dan moet je wel begrijpen, hoe het werkt, haaks wordt er weg genomen, ben je teveel bij de geplande weg vandaan, dan kan het zomaar zijn dat hij haaks een andere weg op pakt, laat nou net in dat haakse off-piste stuk een stijle afgrond zitten. En dan in de mist.
Neem je de route ook als gpx track mee? De meeste niet.
Wat is veiliger route A/B rijden of op track?
Hoe behendig ben je met navigatie. Jouw plaatsbepaling.
Ben je in staat om bij een draaiende kaart op basis van draaien smartphone, je richting te bepalen. Compas werking. Weten waar de geplande weg ligt. Of had je de ondergrond kaart altijd op NOORD staan van je app bovenzijde scherm, je staat stil met een ronde stip. Je weet dan niet welke kant op goed is.
Stond de app in 2D of 3 D mode.
Allemaal factoren.
In principe met een goede kaart, waar alle wegen/staan. Volg het lijntje.
Blijf zo dicht mogelijk bij het lijntje, als deze goed is ingetekend, dat is het andere probleem, je kan er niet op vertrouwen.
Intekening op basis van luchtfoto, zo ook in Nederland, de foto uit een vliegtuig wordt loodrecht geschoten 1 punt is loodrecht, de zijkanten van een foto hebben een afwijking. Dat zie je bij een hoge toren of andere gebouwen, schuinstaand, top gebouw,
kijk eens door de jaren heen naar de Onze lieve vrouwe toren, link, en stand (herberekend), top berg of het nu een berg of gebouw is, quick_ortho wordt dat genoemd, later wordt dat herberekend om een luchtfoto mosaic van te maken. Dan pas kan je de weg over een hoge brug beter intekenen, zo is dat ook in de bergen. Basis veelal luchtfoto, welke? (ligging luchtfoto) Hoe goed is het ingetekend en hoe goed berekend je smartphone jouw gps positie ten opzichte van de gebruikte kaart. Is bij mist de afwijking groter?
Zie het verspringen van de kaart over de jaren heen (weg) De bron voor intekenen, naast het overnemen van een opgenomen track, je weet zelf wel hoe die kan afwijken, als deze als basis voor intekenen is genomen.
Kijk eens in Strava, de verschillende opgenomen tracks, hoe groot daar de afwijking is bij de verschillend apparaten.
In de bergen routering is uitdagender, stijlte, ondergrond, natuuromstandigheden (mist).
Geeft weer aan, ga goed op pad. Weet hoe routering werkt.
Check de route vooraf.
Dat was mijn insteek van deze melding.