We geven nooit zomaar aan een weg waar we langs mogen de tag motorcycle=yes, algemene stelregel bij tagging in OSM. Dit valt onder het
kopje onnodige tagging.
Een snelweg geven we ook geen motorcycle=yes, maar ook geen foot=no, want dit is per default bepaald.
Eigenlijk, is het alles wat overblijft daar mag je komen, klopt het niet dan is het niet goed getagd.
motorcycle=yes wordt alleen gebruikt bij wanneer het expliciet vermeldt is (op bord of bij regel), of bij uitzondering en de juiste tagging string bij een verkeersbord.
Op een routelijn (osm lijn highway) worden ook paaltjes hekjes getagd worden. Daar moet wel motorcycle is yes getagd worden, als we er langs mogen of kunnen, fysiek (breedte). Bepalend voor A B routering.
Permissive, dat zijn eigenlijk vooral alle paden achter een gebiedsbordje, de omschrijving op zo'n bordje geeft aan wat je niet mag achter het bordje, of wat wel mag en overige verboden. Dan gebruiken we permissive, want het kan door de eigenaar elk moment worden gesloten als hij dat nodig vindt. ( Zonder een verkeersbesluit, zoals bij wegen uit de wegenlegger van de Gemeenten).
Destination, is dan ook echt bestemmingsverkeer, met bord bepaald.
Dan is er nog access=private
access=forestry
access=agricultural
Er is dan ook een hierarchie. waar valt motorcycle onder
motorcycle
motor_vehicle
vehicle
accessWanneer het voor meerdere geldt dan gebruik je eerst motor_vehicle=no en niet motorcycle=no.
Je moet dus rekening houden met andere vervoersvormen.
Doe je dat niet zullen andere je tags er weer af halen of motorcycle=yes verwijderen omdat het onnodig is.
Dan zijn er de C borden, waar het ingaan met voertuig verboden wordt, dan heb je te maken met motorcycle:backward of forward=no Terwijl je er van de andere kant er wel uit mag komen.
Paden, path, wordt bij routerings default gezien als niet voor toegankelijk voor motorcycle, terwijl er nogal wat zijn waar het wel mag.
Daar zou motorcycle=yes gepast zijn, maar kijk dan ook even naar horse en brommer (mofa/moped), wanneer je volledig tagd hebben andere de neiging om het niet te veranderen.
Er zijn nogal wat wandelaars die het buitengebied taggen met footway, is bedoeld voor wandelen, zeggen ze, terwijl het een 4 meter brede track is, die er in eerste instantie van vroeger uit ligt om het gebeid te onderhouden bewerken. En wij er ook soms mogen komen. Maar ook de brommer.
Overweeg om JOSM editor te gaan gebruiken.
Daar kan je een filter zetten zodat je alleen de highway lijnen ziet.
En dan met een aangepaste style.
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=58694Zo zie je makkelijker, welke tags er op de wegen staan voor motorcycle zo ook op de barrier als bollard (paaltje) gate (hek) etc.
Daarnaast kan je gebruik maken van vele onderlagen, de nieuwste luchtfoto van de Staat, nog even dan ook 2017 luchtfoto.