Wat men in de volksmond zegt, hangt veel af van hoe men dan onderweg is.
Zo ook men noemt iets voetpad, ja, daar lopen het meest wandelaars (gewoon omdat deze groep recreatief groter is) dat maakt het nog geen voetpad. En moet geen voetpad (footway) getagd worden maar pad (path) is tweesporig mogelijk dan tag track. Let wel, track kan ook nog slecht verharding hebben. Nederland cycleway is het alleen als er een bord G11 12a 13 bij staat, anders track of path. Zo ook voetpad, bord G7. Die wandelaars zie dat vaak anders, bovenste regel, ook vaak gehoord, bedoelt als argument.
In OSM heb je dan de opvolgende tags highway unclassified, tertairy,secondary.
In Bolivia onderweg van gehucht naar gehucht, dus doorgaand, tag highway=tertairy surface=ground met vele doorwadingen. Wat voor kleur heeft die tertairy en ook secondairy, dus kleur zegt niks over het het wegdek, kan allemaal nog grond wezen. En toch wil je op veel van die wegen niet met personenauto rijden meer 4x4. Dus eigenlijk hoort op elke weg een surface tag.
! No longer availableniet mijn video! meer filmpjes
https://www.openstreetmap.org/directions?engine=osrm_car&route=-19.7912%2C-63.1993%3B-18.1798%2C-63.8758#map=8/-19.231/-62.007en dan binnendoor
4.53 is hier leesvoer
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:highwayEn dan heeft de cartocss style base kaart osm, path en footway op een hoop gegooid met hetzelfde lijn kleurtje, omdat het door elkaar gebruikt werd volksmond tagging. Gevolg kan zijn, dus die wandelaar gaan nu alles als footway taggen omdat men denkt dat het zo hoort, terwijl wij juist het verschil willen zien.