rechtstreeks in (in mijn geval) OsmAnd dat kleine herbergje of die leuke track toevoegen die je "ontdekt" hebt.
Pas op met zulke simple editors, zijn zeer basic.
Je hebt een offline kaart, dat betekend al dat hij gedateerd is, dat betekend ook dat niet alle informatie aanwezig is binnen de offlinekaart, in de osmandfile, nu maak je een nieuw punt aan, hoe weet je dat het nog niet in de OSM database staat, anders omschreven. Dir informatie kan al op een polygon gebouw staan, en misschien op die zoomlevel wordt de naam niet gerendeerd.
Daarnaast, wanneer upload je de data naar OSM, doe je terplekke mobile, of later als er wifi is.
Dan kan er al veranderingen gebeurd zijn. Vooral als je oude data kaart hebt.
Het beste is online werken, en alle data bekijken.
Maps.me heeft ook zo'n editor, nu worden er nodes 2 3 4 keer ingezet, terwijl er al een adres node is, dan moet je eerst de adresnode op zoeken en daar de ontbrekende data tags op zetten. En soms staat het adres al een keer op een gebouw polygon. Twee keer het adres er inzetten is onzin
Zoom ook in tot op het laagste zoomniveau en verschuif die marker tot de goede plaats, het object of ga ook echt op/in het object staan, ik heb al meerdere malen gezien dat een afwijking van 500m to 1km geen uitzondering zijn.
Daar hebben we zelf ook voordeel bij, de poi lijst die kleiner wordt, nu zie je vaak dat er dubbele in staan. Logisch, de kaartenmaker pakt alles.
Al dat dubbele moet weer worden hersteld. Veel vinden dat heel irritant.