Nederland is een van de weinige landen die (bijna) alle huisnummers hebben.
Dit is gebeurd door een BAG import,
Basisregistratie Adressen en Gebouwen, link, overheid, open data.
Een groep vrijwilligers, op eigen initiatief, werkt aan het up to date houden van deze data.
In eerste instantie zat er nog veel fouten in de overheidsdata, daar is men nu met een kwaliteit slag bezig. Vele Gemeenten hadden het niet op orde.
Topografisch, is er een AND import en 3dshapes import geweest, zonder deze importen had Nederland er kaler uit gezien.
De gewone mapper, motivatie om een weg te mappen is hoger dan een weiland.
Nu met de BGT Basisregistratie Grootschalige Topografie, ingetekend door Gemeenten Provincie Waterschappen Rijkswaterstaat en andere overheden, zie je wel dat deze van
AND, link ouder wordt en niet zo netjes op zijn plaats ligt.
Handmatig worden er gebieden aangepast, vrijwilligers op eigen initiatief, ook meer met BGT als ondergrond.
De kwaliteit in Nederland zal per gebied verschillen, is maar net hoe actief men in de regio is.
Openstreetmap kan nog best wel een kwaliteit slag maken in Nederland.
Bij begin van Openstreetmap had men alleen maar de gpx track om wegen in te tekenen.
We kennen allemaal de verschillen/afwijkingen van een opgenomen track.
Daarna mocht openstreetmap BING aerial foto's gebruiken, wat meer ruimtelijk inzicht en men de belijning beter op zijn plaats legde.
De tiles, aerial (luchtfoto) plaatjes, waren door BING goed gelegd, hierin zat vaak een afwijking, BING heeft later nieuwe tiles beschikbaar gesteld, die een andere ligging hebben, men klaagt er nu over nog slechter.
Routering.
Een mapper tekent een weg in, dat zie je gauw terug op de kaart. Maar dan gaat het om de detail de tags op de weg en de data onderhoud er van, dit is vrijwilligers werk en men zal eerst een survey gedaan hebben om het te veranderen.
Nu kan men ook gebruik maken van
https://www.mapillary.com/ link bekijk kaart vrijwilligers die beelden uploaden.
De ene keer is een rotonde na de opening gelijk aanwezig de andere keer niet.
Daar kan je melding van maken op de website door een note te plaatsen. (rechtsklikken) het mooie is als je dit ook doet als je ingelogd bent. Dan kan men met vragen terug reageren. En je krijgt reactie terug als het opgelost is.
http://www.openstreetmap.org/#map=14/52.3689/4.7169&layers=N voorbeeld. klik op icon.
In het verleden kwam ik bij Garmin CN rotondes tegen al jaren aanwezig waren, maar niet op de kaart stonden. Dat kan ook per gebied verschillen.
Al zulke factoren bepalen hoe goed de OSM data in de gebieden is, in vergelijking tot Garmin.
Wereld.
Garmin zal landsdekkend meer een eenzelfde kwaliteit hebben.
OSM zal per gebied meer verschillen, waarbij er een verschil kan zijn in topografische kwaliteit en routeringskwaliteit.
In Nederland hebben we bereidheid van de Overheid om zaken beschikbaar te stellen voor gebruik binnen Openstreetmap.
De meest recente luchtfoto is daar een voorbeeld van.
Die je nu ziet in de
IDeditor link Ook in de andere editors te gebruiken.
Josm editor kan je meerder lagen over elkaar heen leggen
Luchtfoto met filtering OSM data alleen de wegen.
Hier zichtbaar met import gedeelte oa. weilanden.
Actueel Hoogtebestand Nederland, maaiveld, hierdoor kan je onder de bomen de contouren van de paden zien en de hoogte verschillen taluds, zo ook de sloten in de bossen.
Hoogteprofiel ruw, hier zie je de bomen.